اخبار بیولوژیک

 • سومین همایش کشاورزی پایدار سومین همایش کشاورزی پایدار به مناسبت روز جهانی بدون سم…
 • پروانه مینوز گوجه فرنگی پروانه مینوز گوجه فرنگی مقدمه :‌ پروانه مینوز گوجه فرنگی…
 • مصاحبه مدیریت شرکت با اتاق نیوز مهرداد کلهر: بخش کشاورزی حلقه گمشده اقتصاد ایران بخش کشاورزی…

چه کسی آنلاین است؟

ما 11 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

 • درباره ما
  تعداد مقالات:
  3
 • آموزش
  تعداد مقالات:
  2
  • آفات باغی

   کی از مهمترین آفات زیتون مگس زیتون می باشد. لارو مگس زیتون با تغذیه از گوشت میوه ، باعث ریزش میوه ها قبل از برداشت ،کاهش کیفیت روغن زیتون و ورود قارچهای پاتوژن از محل سوراخ ورودی لاروها شده که اسیدیته داخل میوه ها به میزان دو تا چهار برابر افزایش می یابد. نوع خسارت بستگی به نوع واریته میوه دارد .اگر میوه ها از واریته های کنسروی باشد تمام میوه آسیب می بیند و بازار پسندی محصول به واسطه خسارت مستقیم لاروها از بین می رود. یک لارو 150-50 میلی گرم از گوشت میوه را بسته به رقم میوه مورد مصرف قرار می دهد.

   ادامه مطلب مگس زیتون .

   تاریخچهیکی از آفات مهم و خطرناک است.مبداء اصلی آفت آفریقای شرقی است و از سال 1829میلادی بتدریج به سایر کشورها انتشار یافته است.مگس میوه مدیترانه ای تا سال 1354جزء آفات قرنطینه ای ایران محسوب می شود و اولین بار در پاییز سال54خسارت لارو این مگس در باغ های هلو مشهد توسط اداره حفظ نباتات وآزامایشگاه بررسی آفات و بیماریهای گیاهی مشهد گزارش شد.نابود شدن کامل جمعیت آفات در ایران در اثر سرمای سخت زمستانه سال 57 و به خصوص منع واردات میوه در بهار،تابستان و پاییز58از کشورهای خارج به ایران شناخته شد در سال62 وجود  آفت را در مازندران روی میوه های نارنج،هلو ،خرمالوونارنگی گزارش نمود.

   ادامه مطلب مگس میوه مدیترانه .

    

    

   تعداد مقالات:
   0
  • آفات زراعی

   کرم  ساقه خوار برنج :
   نام علمی : chilo suppressalis
   تاریخچه :

   کرم ساقه خوار برنج با نامهاي كرم ساقه خوار آسيايي برنج asiatic rice borer ) )و كرم ساقه خوار نواري برنج striped stem borer )  در آسيا و ديگر نقاط ناميده مي شوداين آفت از راسته با لپولكدارانlepidoptere   و خانواده پيراليده pyralidae اولين بار در دنيا در سال 1863 توسط واكر walker شناسايي و نامگذاري شد. در ايران ابتدا در شهريور 1351 توسط آزمايشگاه بررسي آفات و بيماريهاي گياهي تنكابن جمع آوري و پرورش يافته و سپس پروانه هاي خارج شده را ابرت (ebert ) حشره شناس آلماني در همين سال تشخيص داده است موطن اصلي اين آفت مناطق حاره و نيمه حاره آسيامي باشد. در حال حاضر مهمترين آفت زراعت برنج در اغلب مناطق برنجكاري ايران به شمار مي آيد.  ادامه مطلب  کرم ساقه خوار برنج

   تعداد مقالات:
   2
  • IPM
   تعداد مقالات:
   1
 • محصولات
  تعداد مقالات:
  0
 • خدمات و فعالیت ها
  تعداد مقالات:
  1
 • صدور انواع بیمه نامه

  شرکت نوآوران حیات پاک به منظور بالا بردن سطح کیفی زندگی کشاورزان منطقه اقدام به اخذ نمایندگی بیمه آرمان نموده است تا بتواند با ارائه انواع بیمه نامه ها کشاورزان را از دغدغه و نگرانی آینه دور نماید تا حداکثر توان فکری خود را برای تولید محصول سالم و ارگانیک به کار بندند.

  تعداد مقالات:
  1
 • اخبار
  تعداد مقالات:
  1

 

 تهران  شهریار بلوار آزادگان  ، جنب پل امیر کبیر کد پستی : 3351859398 

982165226599+   -   982165226490+

 +989127059783

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image