اخبار بیولوژیک

  • سومین همایش کشاورزی پایدار سومین همایش کشاورزی پایدار به مناسبت روز جهانی بدون سم…
  • پروانه مینوز گوجه فرنگی پروانه مینوز گوجه فرنگی مقدمه :‌ پروانه مینوز گوجه فرنگی…
  • مصاحبه مدیریت شرکت با اتاق نیوز مهرداد کلهر: بخش کشاورزی حلقه گمشده اقتصاد ایران بخش کشاورزی…

چه کسی آنلاین است؟

ما 3 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

لیست نمایندگی های رسمی

  • نوشته شده توسط مدیریت سایت
  • دسته: درباره ما

 اصفهان                  شرکت ترنم سبز زاینده رود                  37501020 - 031 

 فارس                     شرکت پاک فضای شیراز                 09177020957

 تهران                    شرکت آسمان آبی تیارا      88851790- 88851697 - 021

 خراسان رضوی       جناب مهندس موسوی                           09153194644 

 

 

 

درباره ما

نوآوران حیات پاک  در سال 1387، به صورت شرکت سهامی خاص توسط تیمی تخصصی در زمینه واردات مواد و تجهیزات بیولوژیک کنترل آفات کشاورزی کار خود را آغاز نمود. امروز این شرکت یک شرکت تولیدی  و وارداتی در بخش خصوصی است که بیش از 70% سهام این شرکت متعلق به 3000 خانوار عضو شرکت تعاونی روستایی شباهنگ شهریار می باشد .

این شرکت  با در اختیار داشتن نمایندگی های رسمی و انحصاری از سه شرکت معتبر اروپایی :

   شرکت راسل انگلستان

             

                شرکت پروبلته اسپانیا       
      

 

 


 

شرکت فروبانک هلند

           


 

 

و اخذ مجوز تولید تله ها و تجهیزات کنترل غیر شیمیایی آفات کشاورزی از سازمان حفظ نباتات کشور ، سعی در تامین بهترین مواد و تجهیزات مورد نیاز کشور را در بخشهای کشاورزی ،شهری و خانگی نموده است . 

 

 

 

 نوآوران حیات پاک شرکتی مسلط بر بازار تولید و واردات محصولات بیولوژیک ایران با  مشتریان معتبر و موفق در كسب و كارهای بزرگ، متوسط  و  كوچك است.

 نوآوران حیات پاک   با به‌کارگیری استانداردهای جهانی و از طریق  دانش و تجربه موجود در سازمان‌ها و مؤسسات خصوصی و دولتی، می کوشد کسب‌ و‌کار مشتریانش را به عنوان شرکای تجاری خود، توسعه دهد. تجربه‌ و تخصص ما در زمینه‌‌ی تولید ،بازاریابی ،واردات و صادرات، مسیر پیشرفت‌مان را هموار کرده است.

 نوآوران حیات پاک   توجه بیشتری به افزایش سرعت ارائه‌ خدمات و کیفیت محصولات خود داشته استما در تعیین مزیت رقابتی، قضاوت بازار و مشتریان را ملاک قرار داده‌ایم و معتقدیم هر چه بیشتر از نگاه مشتری به مسائل بنگریم، به واقعیت بازار نزدیک‌تر می‌شویم.

 دارایی های ما عبارتند از :

 1 - سرمایه‌های انسانی           

  نیروی انسانی متخصص، مهم‌ترین سرمایه‌ هر سازمان است. آن‌چه ما را متفاوت ساخته نیروی متخصصی است که بر پایه‌ نیازهای بازار، در محیطی دانش‌محور و دوستانه، به دنبال ارائه‌ بهترین راهکارها، محصولات و خدمات به مشتریان هستند.

 ما کوشیده‌ایم برای کاری دشوار، محیطی دلپذیر، دوستانه و آرام فراهم آوریم. برنامه‌ریزی جدی برای ارائه خدمات بهتر در حوزه‌ منابع انسانی و مشتری مداری ، تدارک سفرهای ‌جمعی و برنامه‌های آموزشی، همه در راستای همین هدف است.

 2 - فعالیت‌ها و مسئولیت های اجتماعی

 نوآوران حیات پاک   شرکتی متفاوت است. باور داریم نسبت به منابعی که جامعه در اختیار ما قرار داده است، مسئولیم. از این رو ما، اعضای خانواده شرکت نوآوران حیات پاک، همواره تلاش می‌کنیم با فعالیت‌هایی کوچک اما مؤثر گامی برداشته و نسبت به مردم و جامعه‌ی خود ادای دین کنیم.

 همکاری در توانمند‌سازی سازمان‌های مردم‌نهاد

 باور داریم رشد سازمان‌های مردم‌نهاد از نیازهای توسعه‌ی هر کشور است و تلاش کرده‌ایم که در حد توان خود با ارائه‌ی رایگان برخی از محصولاتمان به کشاورزان و سازمان‌های مردم‌نهاد در موضوع آموزش مشتریان ، یاریگر آن‌ها در راه ثمربخششان باشیم.

 نگاه مسئولانه به محیط زیست

 نوآوران حیات پاک به عنوان یک شرکت تولیدی و وارداتی محصولات ارگانیک و بیولوژیک از سبزترین انواع شرکتها است. ارائه محصولاتی همچون انواع فرمونها و تله های مرتبط ، انواع کارتها و رولهای رنگی ، انواع مواد بیولوژیک مبارزه با آفات کشاورزی همچون بی تی ، پروتئین هیدرولیزات ،آزادی راختین ، صابون پتاسیم ، مایع سراتراپ و ...  انواع کود های بیولوژیک و ورمی کمپوست به کاهش مصرف  سموم شیمیایی و همچنین کودهای شیمیایی در  کشور یاری می‌رساند.

 

ما در عین حال می‌کوشیم در سازمان خود نیز با ترویج فرهنگ مسئولیت‌پذیری نسبت به محیط‌‌زیست و اقداماتی عملی همچون تشویق به صرفه‌جویی در مصرف منابع و همچنین کاهش مصرف سموم شیمیایی و انرژی و ایجاد چرخه‌ی بازیافت زباله و مواردی از این دست، سهمی در حفاظت از محیط زیست و توسعه‌ی پایدار کشور داشته باشیم.

 3 - ارزش‌ها

   برخی شرکت‌ها با قوانین اداره می‌شوند، برخی با سلسله مراتب، اما شرکت نوآوران حیات پاک ، با ارزش‌ها پیش می‌رود. ارزش‌هایی ساده اما بنیادین و اثربخش که سعی داریم آن‌ها را با سهامداران، کارمندان و مشتریان خود به اشتراک بگذاریم. این ارزش‌ها در تمام ارتباطات متقابل‌مان هدایتگر ماست.

 

 الف ممتاز بودن

 می‌خواهیم پیشرو باشیم. ویژگی ممتاز شرکت نوآوران حیات پاک ، اشتیاقی بی‌پایان به نوآوری و بهبود مداوم کیفیت تولیدات و خدمات است.

 ب ارزش‌آفرینی

 هدف ما شناخت دقیق نیازهای مشتریان و حرکت به سمت پاسخ‌دهی به این نیاز‌هاست، تا مشتریان به تولید کنندگانی با بهره‌وری بالا تبدیل شوند. شیوه‌ی کار ما ایجاد روابط بلندمدت از طریق پاسخگویی معتبر و مستمر به مشتریان و ارزش‌آفرینی برای آنان است.

 ج شفافیت

 سازمان ما سیستمی باز و شفاف است. ما اطلاعاتی را که گروه‌های ذینفع در کسب‌و‌کار ما حق دسترسی به آن ‌را دارند، داوطلبانه منتشر می‌کنیم.

 د مسئولیت‌پذیری

 آرمان ما ایجاد محیطی است که در آن افراد متکی‌به‌نفس، سخت‌کوش و نتیجه گرا، منتقد، صریح و صادق باشند و هرکس مسئولیت‌های درون سازمانی و اجتماعی رفتارهای خود را دانسته و به بهترین شکل انجام دهد.

 ه وفای به تعهدات

 به تعهدات خود در برابر مشتریان، سهامداران و کارکنان‌مان وفاداریم و اعتماد آن‌ها را پاس می‌داریم. ما افتخار می‌کنیم که برای همه شرکای خود به عنوان یک شریک تجاری پایدار شناخته شویم.

 و کار تیمی

  تشویق کار تیمی در جهت دستیابی به اهداف و آرمان‌های مشترک از ویژگی‌های بارز شرکت نوآوران حیات پاک است. ما خانواده‌ای هستیم که بالندگی خود را در ارتقای توانمندی‌های تیمی و نیز رشد توانایی تک تک اعضایمان می‌دانیم.

 

 

شرکت نوآوران حیات پاک  با بهره گیری کارکنان و کارشناسان جوان و جویای نام و  هیئت مدیره توانمند و کارآزموده سعی در تلفیق نیروی جوانی و تجربه بزرگان دارد . امید است در سایه الطاف خداوند منان بر این مهم فائق آمده و موجبات رضایت مشتریان خود را فراهم آوریم .

 

آدرس شرکت : ایران ، تهران ، شهریار، بلوار آزادگان  ، جنب پل امیر کبیر

مجتمع کشاورزی نوآوران حیات پاک . کد پستی : 3351859398

982165226599+

982165226490+

989127059783+

 989105958262+

  

nhpipm 

 

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

 

شماره حساب شرکت جهت واریز وجه 

 

شماره حساب بانک صادرات  : 0104612900004

شماره کارت بانک صادرات :6037691990117186

  

 شماره حساب بانک کشاورزی:663175636

    

 شماره حساب بانک مسکن   :14005187266

شماره کارت بانک مسکن  :6280231463944149

شماره شبا بانک مسکن : ir55-0140-0400-0001-4005-1872-66

  

 

مگس جالیز

  • نوشته شده توسط مدیریت سایت
  • دسته: درباره ما

مگس جالیز                Dacus Ciliatus

مقدمه:
مگس جالیز از آفتهای مهم محصولات جالیزی بوده و لاروهای آفت مزبور با تغذیه از میوه ها موجب فساد و غیر قابل استفاده شدن میوه می شود.ضمناًاز نظر اقتصادی نیز ضرر فراوانی به زارعان وارد می کند. زارعان اغلب به دلیل ناآگاهی از زندگی آفت، مزارع خود را در نوبت های متمادی با سموم مختلف و در مواردی سموم غیر مجاز و خطرناک سمپاشی می کنند.این سمپاشی ها نه تنها در مهار کردن آفت چندان موثر نیستند بلکه با توجه به رعایت نکردن سمی بودن محصولات خود ، میوه ها را زودتر از موعد برداشت کرده و به بازار مصرف ارائه می دهند. مصرف چنین محصولاتی برای سلامت جامعه خطر آفرین می باشد.
  

 

                          

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

مشخصات انتشار آفت:

گونه های مختلفی از مگس های جالیز در کشور های مختلف جهان شناسایی و گزارش شده است که از میان آنها تنها یک گونه با نام علمی Dacus Ciliatus در پی بررسی های بعمل آمده در سالهای اخیر در استانهای تهران ، سمنان، خراسان، فارس، خوزستان، بوشهر و هرمزگان شناسایی شده و احتمال می رود در سایر استانهای کشور که مورد کشت گیاهان جالیزی قرار می گیرند نیز همین گونه انتشار داشته باشد. این گونه در کشورهای هند ، پاکستان وعربستان نیز گزارش شده است.  

 

گیاهان میزبان آفت:

در بررسی های بعمل آمده در استانهای فارس، هرمزگان، خوزستان، بوشهر، خراسان، سمنان ونیز در منطقه عمومی دشت ورامین میزبانهای زراعی عمده مگس جالیز به شرح زیر تعیین شده اند:
خربزه
طالبی - خیار سبز  – گرمک کدو مسمایی هندوانه . ضمناً این آفت در برخی از مناطق کشور بر روی میوه علف هرز معروف به هندوانه ابوجهل نیز دیده شده است. 
در بررسی های بعمل آمده،هندوانه در بین محصولات جالیزی نسبت به این آفت نسبتاً مقاوم تر است وکمترین میزان آلودگی را به مگس جالیز نشان می دهد.

 

مشخصات ظاهری و مراحل رشدی آفت:

مگس جالیز همانند سایر مگسها از راسته دوبالان بوده وهمانند سایر دوبالان دارای چهار مرحله رشدی تخم، لارو، شفیره وحشره بالغ می باشد.


الف- مرحله تخم:


تخمهای این آفت سفید رنگ بوده وبه شکل دانه برنج است. طول آنها از 1تا 1/1 میلیمتر می باشد.

 

ب- مرحله لارو:

لاروهای مگس جالیز بلافاصله پس از خروج از تخم، یک میلیمتر طول دارند و بی رنگ وشفاف هستند. این لاروها همانند لارو سایر مگس هاپا ندارند. سر لاروها باریک بوده و به تدریج به طرف انتهای بدن عریض می شود. لاروها در آخرین مرحله رشدی خود حداکثر به 11 میلی متر می رسد. 

 

ج-مرحله شفیر گی:

لارو ها پس از آخرین مرحله رشدی خود از میوه ها بیرون آمده وبسته به نوع خاک در عمق 3تا 10 سانتی متری خاک تبدیل به شفیره می شوند. شفیره های آفت به طول 5 تا 6 میلی متر و عرض 3 تا 5/3میلی مترمی باشد شفیره ها بیضی شکل بوده وبندهایی در روی آن دیده می شود. رنگ شفیره ها زرد کهربایی است که ممکن است در زمان نزدیک به خروج حشره های کامل از آنها تغییر رنگ داده و به رنگ قهوه ای روشن تبدیل شوند.  

 

د-مرحله حشره کامل:

این آفت همانند بسیاری از حشره های دیگر دارای نر و ماده می باشد. حشره های کامل و بالغ نر وماده دارای سری به رنگ زرد وچشمهایی قهوه ای رنگ می باشند. پشت قفسه سینه آنها قهوه ای رنگ بوده ودر مجموع، رنگ عمومی بدن آنها قهوه ای به نظر می رسد. شکم این آفت مدور وبیضوی است ونوارهای افقی که بطور یک در میان زردو قهوه ای است روی شکم آنها دیده می شود. بالهای حشره های مزبور شفاف وبدون لکه است وتنها در حاشیه انتهایی، کمی تیره تر بنظر می رسد.

در حشره های بالغ مگس های ماده، در انتهای شکم یک تخم ریز لوله ای شکل دیده می شود که مگس های نر فاقد آن هستند. مگس های ماده بزرگتر از مگس های نر هستند. طول مگس های ماده از 5/6 تا 5/8 و طول مگس های نر از 5/5 تا 7 میلی متر متغیر است. 

 

روش زندگی آفت:

این آفت در مناطقی که دارای زمستانهای سرد می باشد از اواخر مهر ماه به صورت شفیره در خاک بسر برده و بدین ترتیب ماه های باقیمانده پاییز وسرتا سر زمستان را در داخل خاک به صورت شفیره غیر فعال به سر می برد.

در بهار حشره های کامل از خاک خارج شده و بین حشره های نر و ماده جفت گیری صورت می گیرد. تخم گذاری آفت به صورت دسته جمعی در زیر پوست میوه های جوان و حداکثر در عمق 5 میلیمتری صورت می گیرد. طول دوره تخم 3 تا 4 روز می باشد. هر مگس حد اقل 3 وحداکثر 51 تخم و به طور متوسط بین 15 تا 18 تخم در داخل هر سوراخ رها سازی می کند. لارو های آفت بعد از تغذیه از گوشت میوه، پس از 4 تا 6 روز به حداکثر رشد خود رسیده، از میوه خارج شده و در داخل خاک تبدیل به شفیره می شوند. 

طول دوره شفیرگی در حرارت 30 درجه سانتی گراد 8 تا 10 روز می باشد. پس از آن حشره های کامل از خاک خارج شده ، در هوا به پرواز درآمده و جفت گیری می کنند. حشره های کامل ماده دو روز پس از جفت گیری اقدام به تخم ریزی در زیر سطح پوست میوه می کند. در شرایط طبیعی طول دوره یک نسل آفت بین 8 تا 22 روز طول می کشد. در مناطقی که درجه حرارت روزانه پایین باشد، طول دوره یک نسل طولانی تر خواهد بود. آفت مزبور فاقد دوره استراحت اجباری در زمستان می باشد، در صورت مساعد بودن هوا در طول زمستان در سرتا سر زمستان فعال است.

 

راه های مبارزه با این آفت:

1- مبارزه فیزیکی:

یکی از روشهای متداول در مبارزه با این آفت جمع آوری روزانه میوه های آلوده به آفت یا انهدام یا دفن کردن آنها در عمق خاک است، بدین ترتیب لاروهای آفت که در داخل میوه های آلوده وجود دارند، پس از شفیره شدن درعمق خاک تبدیل به حشره های کامل شده و این حشرات قادر به خروج از خاک نخواهند بود.

2- مبارزه زراعی: 

اجرای شخم و دیسک بلافاصله پس از برداشت محصول ، خصوصاً در مناطقی که دارای زمستانهای سرد می باشند برای از بین بردن حالت زمستان گذرانی آفت بسیار موثر است. این کار از انبوهی جمعیت آفت در بهار سال بعد به میزان قابل ملاحظه ای خواهد کاست.

3 - استفاده از تله های فرمونی: استفاده از فرمون جنسی مگس جالیز در تله های دلتا ، مکفیل ، سراترپ در کنترل آفت موثر بوده است .

 

 

4- شکار مگس با طعمه مسموم:

با نصب تشت هایی در مزرعه که حاوی محلول قندی همراه با درصدی حشره کش باشد، می توان مگس ها را به دام انداخت. برای این منظور، از محلول 10% تفاله چغندر قند همراه با یک حشره کش فسفره نظیر اتیون یا فوزالون به میزان 5/1 در هزار محلولی تهیه کرده و در تشت ها می ریزیم . برای هر 500 متر مربع می توان یک تشت اختصاص داد.

5- مبارزه شیمیایی :

برای این منظوردر زمانی که اکثریت ویا بیش از 50% میوه ها به اندازه یک فندق یا هسته خرما شده اند، علیه حشره های کامل آفت اقدام به سمپاشی با یکی از سموم حشره کش فسفره کم دوام مانند دی متوات به میزان 2 لیتر در هکتار از فرمولاسیون مربوطه می کنیم. عملیات سمپاشی را باید هر یک هفته یک بار اجرا نمود ودر مجموع باید 6-4 نوبت سمپاشی هفتگی علیه آفت صورت گیرد، که البته در نواحی گرمسیر تعداد دفعات سمپاشی با توجه به تعداد نسل بیشتر آفت،  بیش از 4 نوبت خواهد بود. ضمناً زمان برداشت محصول در مزارع سمپاشی شده باید حداقل یک هفته بعد از سمپاشی باشد، بویژه در مورد گیاه خیار که دارای برداشت های روزانه حد اقل فاصله زمانی بین آخرین سمپاشی تا برداشت محصول باید یک هفته باشد، در غیر اینصورت چنانچه این فاصله زمانی رعایت نشود احتمال مسمومیت مصرف کنندگان چنین محصول هایی بسیار زیاد است.

 

 

 

 تهران  شهریار بلوار آزادگان  ، جنب پل امیر کبیر کد پستی : 3351859398 

982165226599+   -   982165226490+

 +989127059783

Zo2 Framework Settings

Select one of sample color schemes

Body

Background Color
Text Color
Link Color
Background Image

Header Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image

Bottom Wrapper

Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image
Background Color
Modules Title
Text Color
Link Color
Background Image